Бухгалтерський аутсорсинг

Чи зобов'язаний підприємець здавати виручку в банк?

При порівнянні юридичних осіб з підприємцями, варто відзначити, що останні не
зобов'язані віддавати власні виручені кошти в банк.
Це пояснюється тим, що в законі не прописані окремі ліміти каси.

Щоб виконати організацію готівкових коштів відповідно до закону, потрібно звернути увагу на пункт 2 Положення № 637. У пункті 2.1 зазначено, що фізичні особи, які мають власний рахунок в одному з банків, можуть проводити розрахунки в різних формах -
безготівковій або готівковій. Останній варіант передбачає під собою дотримання певних правил. Головним обмеженням, що варто враховувати, вважається здача готівкових
коштів в банк, якщо сума перевищує встановлену норму (ліміт).
Особливості зняття грошей і ліміти
Під лімітами прийнято розглядати граничний розмір грошей, який залишається на рахунку в касі в позаробочий час.
Фізичні особи не обмежуються встановленими лімітами каси, прописаними в Положенні № 637. Крім того, тільки половина підприємців мають касову книгу. Таким чином, наявність рахунку в установі банку не зобов'язує щодня віддавати весь свій дохід. Нарахунку фізичної особи може перебувати будь-яка сума грошей і віддавати зароблені кошти підприємець може в будь-якій кількості, яку він має на даний момент.
Щоб надалі уникнути можливих проблем з контролюючими службами, рекомендується в процесі внесення грошей в «Призначенні платежу» відзначити, що дані кошти - дохід за конкретний проміжок часу. Доречною і актуальною ця рекомендація є для тих, хто вносить виручку не в день її отримання, а також для тих, хто вносить виручку не за один, а відразу за кілька днів. Важливо пам'ятати, що внесена сума не повинна перевищувати зазначений ліміт в книгах за період, який мається на увазі в платіжних документах.
Made on
Tilda